Rynek paliw na świecie

ConocoPhillips odnotowuje pięciokrotny skok zysku

e-petrol.pl
2022-05-06 / 09:55
ConocoPhillips odnotowuje pięciokrotny skok zysku

Amerykański producent ropy ConocoPhillips poinformował w czwartek o pięciokrotnym wzroście zysku w porównaniu z rokiem poprzednim.

ConocoPhillips uzyskał rekordowe zyski na sprzedaży ropy i gazu z uwagi na wysokie ceny ropy i paliw oraz dzięki przejęciom, które zwiększyły produkcję ropy i gazu a także ze sprzedaży aktywów.

Conoco, swoimi wynikami przewyższyło główne firmy naftowe, takie jak Exxon Mobil Corp, BP i TotalEnergies, mając rekordowe dochody wynikające ze zmienności cen towarów wywołanej wojną na Ukrainie.

Skorygowane zyski firmy z siedzibą w Houston skoczyły do 4,29 mld USD, czyli 3,27 USD na akcję w kwartale do 31 marca, z 902 mln USD lub 69 centów na akcję rok wcześniej, pokonując szacunki Wall Street wynoszące 3,03 USD na akcję, zgodnie z danymi Refinitiv IBES.

Koncern ma silną pozycję w konwencjonalnych i niekonwencjonalnych projektach wydobywczych w 16 krajach, z dużymi operacjami w łupkach amerykańskich Eagle Ford, w Basenie Permskim i Bakken.

Całkowita produkcja ConocoPhillips wzrosła w pierwszym kwartale o około 15 proc. do 1,75 miliona baryłek ropy i gazu w porównaniu z rokiem poprzednim, głównie za sprawą przejęcia udziałów Shell Plc w sektorze łupkowym w zeszłym roku. Wyłączając aktywa przejęte przez Shell, produkcja spadła w kwartale. Firma spodziewa się również spadku w drugim kwartale, przy produkcji między 1,67-1,73 miliona baryłek dziennie, co odzwierciedla sezonowe zmiany planowane w Europie i Kanadzie, a także niesprzyjające warunki pogodowe w Bakken.

Conoco podniosło wydatki inwestycyjne na 2022 r. do 7,8 mld USD z poprzednich prognoz 7,2 mld USD.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu