Rynek paliw na świecie

Niektóre kraje UE zaproponowały odroczenie embarga na rosyjską ropę

e-petrol.pl
2022-05-16 / 09:27
Niektóre kraje UE zaproponowały odroczenie embarga na rosyjską ropę

Najprawdopodobniej szósty pakiet sankcji wobec Rosji zostanie omówiony na spotkaniu w Brukseli w poniedziałek 16 maja. Mówi się, że niektóre kraje UE wciąż nie chcą go zaakceptować, ze względu na zakaz dostaw rosyjskiej ropy.

Zależność od rosyjskiej ropy w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech i na Słowacji stanowi największą przeszkodę dla wprowadzenia embarga, które Komisja Europejska zaproponowała na początku maja w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę. Zdaniem rozmówców agencji Bloomberg, rządy UE wciąż dążą do uzgodnienia szóstego pakietu sankcji w całości, w tym stopniowego wprowadzania embarga na ropę.

Planowane jest zawarcie porozumienia na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów sojuszu, które odbędzie się w poniedziałek w Brukseli. Według dyplomatów niektóre kraje UE uważają, że podjęcie decyzji w sprawie rosyjskiej ropy może zostać odłożone w czasie. Węgry są przekonane, że embargo będzie miało destrukcyjny wpływ na ich gospodarkę. Przez inne kraje – jak powiedział jeden z dyplomatów - wyłączenie embarga z pakietu byłoby postrzegane jako oznaka słabości.
Słowa kluczowe: unijne sankcje
Polecamy
Ze świata
MOL ogranicza możliwości tankowania

MOL ogranicza możliwości tankowania »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-22 8,55 7,92 7,89 3,52
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Wrocław testuje autobus na wodór

Wrocław testuje autobus na wodór

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco