Rynek paliw na świecie

Equinor i Exxon Mobil będą wydobywać brazylijską ropę

e-petrol.pl
2022-05-17 / 09:07
Equinor i Exxon Mobil będą wydobywać brazylijską ropę

Jak dowiedziała się agencja Reutera, Equinor i Exxon Mobil podjęły pierwsze kroki w celu uruchomienia wydobycia ropy u wybrzeży Brazylii.

Firmy chcą zwiększyć przyszłą produkcję z pola naftowego Bacalhau, największego projektu Equinor poza Norwegią, o wielkości ponad 1 mld baryłek ropy. Wartość projektu wydobywczego to, jak podała agencja, 8 miliardów USD. Pierwsza ropa z tego projektu ma być dostępna w 2024 r.
W następnej fazie rozważane jest uruchomienie drugiej platformy wiertniczej i drugiej pływającej platformy produkcyjnej wraz z gazociągiem o długości ponad 100 mil. 

Bacalhau to pierwsze w Brazylii złoże, które nie zostanie zagospodarowane przez kontrolowaną przez państwo Petroleo Brasileiro, która dokonała jego odkrycia w 2012 roku i sprzedała je w celu spłaty zadłużenia. Equinor posiada 40 proc. udziałów, podobnie jak Exxon. Petrogal Brasil posiada 20 proc. udziałów.
Polecamy
Ze świata
TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

Avia ma sto stacji

Avia ma sto stacji