Rynek paliw na świecie

Embargo na rosyjską ropę – trwają negocjacje z Węgrami

e-petrol.pl
2022-05-17 / 09:44
Embargo na rosyjską ropę – trwają negocjacje z Węgrami

Zakaz importu ropy zaproponowany przez Komisję Europejską byłby najsurowszą jak dotąd sankcją w odpowiedzi na inwazję Moskwy na Ukrainę. W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych UE starali się publicznie naciskać na Węgry, aby zniosły weto wobec proponowanego embarga na ropę naftową z Rosji.

Niemcy, największa gospodarka Unii Europejskiej i główny nabywca rosyjskiej energii, powiedziały, że chcą porozumienia w sprawie zezwolenia na embargo na ropę. Węgry, najbliższy sojusznik Moskwy w UE, powiedziały, że będą potrzebowały setek milionów euro z unijnej kasy, aby złagodzić koszty rezygnacji z rosyjskiego surowca.

UE wymaga, aby wszystkie 27 państw zgodziło się na embargo, jeśli prawo ma być wdrożone. Litewski minister spraw zagranicznych Gabrielius Landsbergis powiedział publicznie, że obecnie cała Unia jest zakładnikiem jednego państwa członkowskiego.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu