Rynek paliw na świecie

USA przeżywają największy kryzys energetyczny od 50 lat

e-petrol.pl
2022-05-17 / 12:42
USA przeżywają największy kryzys energetyczny od 50 lat

Kryzys energetyczny, którego doświadczają obecnie Stany Zjednoczone, może być najgorszy od 50 lat, a administracja USA „nie ma strategii” rozwiązania tej sytuacji, powiedział szef Amerykańskiego Stowarzyszenia Naftowo-Gazowego Tim Stewart.

Stewart zauważył w stacji Fox News, że ceny oleju napędowego i benzyny są najwyższe w historii, a zapasy są najniższe w historii. Jego zdaniem obecna administracja prezydenta USA nie ma konstruktywnego rozwiązania, które mogłoby pomóc wyjść z kryzysu, a podwyżkę cen paliw nazywa się „podwyżką Putina”. Stewart ocenił, że działania podejmowane przez rząd przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego dla członków Amerykańskiego Stowarzyszenia Naftowo-Gazowego, którzy próbują rozwiązać ten problem.

Według American Automobile Association ceny benzyny w USA w sobotę ponownie powróciły do historycznych maksimów, pomimo prób władz powstrzymania ich wzrostu. 
Słowa kluczowe: kryzys energetyczny
Polecamy
Ze świata
TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

Avia ma sto stacji

Avia ma sto stacji