Rynek paliw na świecie

Niemcy gotowe porzucić rosyjską ropę

e-petrol.pl
2022-05-18 / 09:17
Niemcy gotowe porzucić rosyjską ropę

Niemcy zamierzają przestać odbierać ropę z Rosji do końca 2022 roku, nawet jeśli taki zakaz nie zostanie wprowadzony na poziomie całej Unii Europejskiej – informuje agencja Bloomberg, powołując się na źródła w niemieckim rządzie.

Władze niemieckie, jak podaje agencja, są przekonane, że będą w stanie znaleźć alternatywnych dostawców ropy w ciągu sześciu do siedmiu miesięcy. Nie podano jednak szczegółów m.in. jakie dostawy ropy z jakich krajów pokryją brak dostaw z Rosji.

Według niemieckiego Ministerstwa Gospodarki udział Rosji w dostawach ropy do Niemiec zmniejszył się już z około 35 proc. przed napaścią Rosji na Ukrainę, do 12 proc.

Embargo na dostawy rosyjskiej ropy przez UE miało znaleźć się w szóstym pakiecie unijnych sankcji, ale nie udało się jeszcze osiągnąć porozumienia w tej sprawie w ramach UE. Agencja Bloomberg wyjaśniła, niemiecki rząd, kierowany przez kanclerza Olafa Scholza, zamierza zatwierdzić swój narodowy plan sankcji wobec Rosji.
Słowa kluczowe: dostawy ropy z Rosji, niemcy
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu