Rynek paliw na świecie

USA rozmawiają z UE o pułapie cen rosyjskiej ropy

e-petrol.pl
2022-06-10 / 09:39
USA rozmawiają z UE o pułapie cen rosyjskiej ropy

Stany Zjednoczone i Europa intensywnie dyskutują o możliwych nowych sposobach zakupu rosyjskiej ropy – powiedział dziennikarzom doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan w odpowiedzi na prośbę o skomentowanie słów sekretarz skarbu USA Janet Yellen, że Stany Zjednoczone są zainteresowane rosyjską ropą, która nadal napływa na rynki światowe, ale po obniżonych cenach.

Doradca amerykańskiego prezydenta na briefingu w Białym Domu nie ujawnił szczegółów, powołując się na słowa sekretarza skarbu USA i chęć „zabezpieczenia przestrzeni” do negocjacji i intensywnych konsultacji z europejskimi partnerami.

Prezydent Joe Biden mówił o możliwości ograniczenia ceny rosyjskiej ropy zamiast odmowy jej zakupu. Stany Zjednoczone wprowadziły całkowity zakaz importu ropy z Rosji, Unia Europejska zamierza w najbliższych miesiącach ograniczyć zakupy o prawie 90 proc.

Ministrowie finansów i szefowie banków centralnych krajów G7 dyskutowali pod koniec maja o perspektywach stworzenia kartelu nabywców, który miałby kontrolować ceny rosyjskiej ropy, podał „The Wall Street Journal”, powołując się na sekretarz skarbu USA Janet Yellen.  

Polecamy
Z kraju
Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-10 7,65 6,86 7,13 3,27
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil