Rynek paliw na świecie

Ponad 5 dolarów za galon benzyny

e-petrol.pl
2022-06-13 / 09:18
Ponad 5 dolarów za galon benzyny

Ceny paliw w USA rosną nieprzerwanie od ponad miesiąca. Średnia cena galona benzyny w USA po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 5 dolarów - podało w sobotę American Automobile Association (AAA).

Według Biura Statystyk Pracy (BLS), indeks cen benzyny wzrósł w ciągu ostatnich 12 miesięcy o niemal 50 proc., stanowiąc jeden z głównych czynników wpływających na najwyższą od ponad 40 lat inflację.

Prezydent Joe Biden wykorzystał wiele sposobów, aby spróbować obniżyć ceny, w tym uwolnienie zapasów ropy z amerykańskich rezerw strategicznych, zniesienie przepisów dotyczących produkcji letniej benzyny oraz apele do krajów OPEC w celu zwiększenia produkcji.

Jednak ceny paliw rosną na całym świecie z powodu połączenia zwiększonego popytu, sankcji nałożonych na rosyjskiego producenta ropy po inwazji na Ukrainę i ograniczenia zdolności rafineryjnych.

W piątek szefowa resortu finansów Janet Yellen przyznała, że obniżka cen paliwa w bliskiej przyszłości jest mało prawdopodobna.
Polecamy
Z kraju
Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-10 7,65 6,86 7,13 3,27
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil