Rynek paliw na świecie

Ponad 5 dolarów za galon benzyny

e-petrol.pl
2022-06-13 / 09:18
Ponad 5 dolarów za galon benzyny

Ceny paliw w USA rosną nieprzerwanie od ponad miesiąca. Średnia cena galona benzyny w USA po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 5 dolarów - podało w sobotę American Automobile Association (AAA).

Według Biura Statystyk Pracy (BLS), indeks cen benzyny wzrósł w ciągu ostatnich 12 miesięcy o niemal 50 proc., stanowiąc jeden z głównych czynników wpływających na najwyższą od ponad 40 lat inflację.

Prezydent Joe Biden wykorzystał wiele sposobów, aby spróbować obniżyć ceny, w tym uwolnienie zapasów ropy z amerykańskich rezerw strategicznych, zniesienie przepisów dotyczących produkcji letniej benzyny oraz apele do krajów OPEC w celu zwiększenia produkcji.

Jednak ceny paliw rosną na całym świecie z powodu połączenia zwiększonego popytu, sankcji nałożonych na rosyjskiego producenta ropy po inwazji na Ukrainę i ograniczenia zdolności rafineryjnych.

W piątek szefowa resortu finansów Janet Yellen przyznała, że obniżka cen paliwa w bliskiej przyszłości jest mało prawdopodobna.
Polecamy
Z kraju
Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-03 7,92 7,19 7,45 3,31
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.

Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.