Rynek paliw na świecie

Jest porozumienie w sektorze naftowym w Norwegii

e-petrol.pl
2022-06-13 / 09:46
Jest porozumienie w sektorze naftowym w Norwegii

Norweskie firmy naftowe i pracownicy w niedzielę uzgodnili nową umowę płacową, unikając na razie strajku na dziewięciu polach, które mogłyby uderzyć w wydobycie ropy naftowej w kraju, poinformowali w niedzielę pracodawcy i związki zawodowe.

Dwa z trzech związków, które negocjowały z firmami naftowymi, będą starały się uzyskać zgodę swoich członków przed formalnym zatwierdzeniem umowy przed końcem miesiąca, poinformowała agencja Reutera.

Jak poinformowały związki zawodowe Safe, Industri Energi i Lederne, około 845 pracowników z około 7500 pracowników na platformach morskich zaplanowało akcję strajkową od 12 czerwca, jeśli roczne negocjacje płacowe z pracodawcami nie przyniosą oczekiwanego przez nich rezultatu.
Norweskie Stowarzyszenie Nafty i Gazu (NOG), stwierdziło, że ewentualny strajk „może wpłynąć” na produkcję, ale odmówiono podania, w jakim stopniu. W niedzielę wszystkie trzy związki zawodowe zapowiedziały, że przynajmniej początkowo będą dążyć do zapobieżenia ograniczeniu eksportu norweskiego gazu ziemnego w czasie ograniczonej podaży w Europie.

Norwegia produkuje dziennie nieco ponad 4 miliony baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, z czego połowa w postaci ropy naftowej, a połowa w postaci gazu ziemnego, co czyni ją głównym światowym dostawcą energii.


Polecamy
Z kraju
Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-03 7,92 7,19 7,45 3,31
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.

Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.