Rynek paliw na świecie

Paliwo w Niemczech jest znacznie droższe rano niż wieczorem

e-petrol.pl
2022-06-15 / 09:11
Paliwo w Niemczech jest znacznie droższe rano niż wieczorem

Według stowarzyszenia ADAC olej napędowy na niemieckich stacjach kosztuje rano nawet o 16 centów więcej niż wieczorem. Przy benzynie dzienna różnica cen stała się znacznie większa w porównaniu do 2021 r.

Wieczorny przyjazd na stację benzynową może na dłuższą metę pozwolić zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak wynika z analizy ADAC, w maju różnica między maksimum cenowym w godzinach szczytu a wieczornym minimum dla oleju napędowego wyniosła ponad 16 centów. To ponad dwa razy więcej niż rok temu i jest to też najwyższa wartość, jaką stowarzyszenie ruchu drogowego kiedykolwiek zaobserwowało w swoich analizach prowadzonych od 2015 roku.

W przypadku Super E10 przedział cenowy również wzrósł w porównaniu z poprzednim rokiem i wyniósł około 10 centów. Zaobserwowano, że ceny były najwyższe około godziny 7 rano. Wtedy Diesel był średnio o 12, a Super E10 o ponad 6 centów powyżej średniej dziennej. Z drugiej strony późnym wieczorem olej napędowy był o około 5 centów poniżej średniej dziennej, a E10 niecałe 4 centy.

Stowarzyszenie podało, że najtaniej można było zatankować w maju między 18:00 a 19:00 oraz między 20:00 a 22:00. Tak było również w poprzednich latach. Według ADAC w nocy zmian cen prawie nie ma.
Słowa kluczowe: ceny paliw
Polecamy
Z kraju
Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-10 7,65 6,86 7,13 3,27
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil