Rynek paliw na świecie

Rafineria OMV w Schwechat wróci do pełnej sprawności w III kwartale 2022 r.

e-petrol.pl
2022-06-24 / 13:25
Rafineria OMV w Schwechat wróci do pełnej sprawności w III kwartale 2022 r.

Austriacki koncern poinformował, że poczyniono znaczne postępy w zakresie alternatywnego systemu dostaw paliw na rynek – spodziewane przywrócenie do pełnego wykorzystania zakładu w Schwechat jest planowane w drugiej połowie III kwartału 2022 r.

Podczas wymaganej prawem próby ciśnieniowej wody w ramach końcowych etapów remontu Rafinerii OMV Schwechat w dniu 3 czerwca 2022 r. doszło do uszkodzenia płaszcza zewnętrznego jednej z kolumn instalacji destylacji ropy naftowej. Niemal od razu po wypadku przystąpiono do naprawy uszkodzeń. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że rafineria powinna w pełni zacząć działać w drugiej połowie III kwartału 2022 roku. OMV w komunikacie prasowym podało, że stworzenie solidnego alternatywnego systemu dostaw zapewnia produkty i łagodzi negatywny wpływ rynkowy przedłużającego się remontu zakładu w Schwechat.

Na czas naprawy firma OMV stworzyła alternatywny system zaopatrzenia w celu zaopatrywania rynków obsługiwanych przez rafinerię OMV Schwechat. System ten opiera się na trzech filarach: wykorzystaniu możliwości sieci rafinerii w ramach grupy; krótkoterminowego dostosowania w celu zwiększenia istniejących mocy produkcyjnych w rafinerii, a także ścisłej współpracy z partnerami w celu uzupełnienia brakujących wielkości zaopatrzenia.

Prace demontażowe, prace przygotowawcze, zamawianie materiałów i prefabrykacja do napraw rozpoczęły się bezpośrednio po zdarzeniu. Wydajność destylacji mniejszej dostępnej jednostki do destylacji ropy została zmaksymalizowana i obejmuje obecnie około 20 proc. poprzedniej wydajności. Dzięki wsparciu i elastyczności klientów, zapewniono alternatywne dostawy, aby sprostać wyzwaniom logistycznym.

Ponadto uwolnienie rezerw paliw w Austrii, ale także na Węgrzech, gdzie koncern ma stacje paliw, było sposobem zabezpieczenia zaopatrzenia paliw do czasu pełnego uruchomienia nowego systemu dostaw.

 Z przychodami ze sprzedaży Grupy na poziomie 36 mld EUR i zatrudnieniem około 22 400 pracowników w 2021 r., OMV należy do największych notowanych na giełdzie przedsiębiorstw przemysłowych w Austrii.
Słowa kluczowe: OMV, rafineria Schwechat
Polecamy
Z kraju
Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-03 7,92 7,19 7,45 3,31
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.

Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.