Rynek paliw na świecie

OPEC będzie musiał przyspieszyć

e-petrol.pl
2022-07-18 / 09:39
OPEC będzie musiał przyspieszyć

Prognozy Departamentu Energii USA i OPEC pokazują, że światowe zapotrzebowanie na surowce wzrośnie o co najmniej 2 mln bbl/d w 2023 roku. Takie prognozy to wyzwanie dla światowych producentów ropy.

W przyszłym roku producenci OPEC będą musieli zwiększyć produkcję ropy w najszybszym tempie od pięciu lat, jeśli zechcą zrównoważyć podaż i popyt, podaje Bloomberg. Ograniczenie przepustowości wskazuje, że mogą napotkać wyzwania, w tym brak inwestycji w nowe moce.

W przededniu spotkania OPEC+ 30 czerwca prezydent Francji Emmanuel Macron próbował negocjować z urzędnikami Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich i poprosił ich o przekonanie innych krajów będących członkami sojuszu naftowego do zwiększenia produkcji ropy w sierpniu o więcej niż 648 tys. baryłek dziennie. Prezydentowi Francji odmówiono właśnie z tego powodu, że Arabia Saudyjska zbliża się do granicy swoich wolnych mocy.
Słowa kluczowe: OPEC, wydobycie ropy
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy