Rynek paliw na świecie

Eksport ropy z Libii wraca na właściwe tory po usunięciu szefa NOC

e-petrol.pl
2022-07-18 / 09:52
Eksport ropy z Libii wraca na właściwe tory po usunięciu szefa NOC

Premier Libii Abdul Hamid Dbeibah powiedział, że eksport ropy z tego kraju jest na dobrej drodze do pełnego wznowienia po miesiącach przestojów, co ma nastąpić po zmianach w kierownictwie państwowego koncernu naftowego.

Wszystkie pola naftowe i porty są uruchamiane ponownie, a produkcja energii elektrycznej również wzrośnie, powiedział Dbeibah w niedzielę podczas pierwszego spotkania nowego zarządu National Oil Corp., które było transmitowane przez telewizję libijską.

Premier powiedział, że Libia musi ułatwić wejście na rynek dużym firmom naftowym, zwłaszcza europejskim, aby pomóc nam zwiększyć produkcję i rozwijać sektor. Zapewnił, że dzięki wysokim cenom ropy rząd będzie mógł płacić wyższe pensje robotnikom naftowym.

Dbeibah 14 lipca wyznaczył Farhata bin Qadarę na przewodniczącego NOC, zastępując Sanallę, długoletniego piastującego to stanowisko. Sanalla często był w sprzeczności z ministerstwem ropy, które zostało przywrócone przez rząd Dbeibah z Trypolisu.

Nowy szef libijskiej firmy państwowej powiedział w weekend, że produkcja i dostawy zostały wznowione po osiągnięciu porozumienia z protestującymi, którzy od pierwszego kwartału zablokowali wiele głównych obiektów. Działania te zmniejszyły o połowę produkcję libijskiej ropy w ramach OPEC i spowodowały chroniczne przerwy w dostawie prądu, podsycając gniew opinii publicznej.
Słowa kluczowe: Libia
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy