Rynek paliw na świecie

Europejskie tankowce chcą zdążyć przed embargiem

e-petrol.pl
2022-07-19 / 09:29
Europejskie tankowce chcą zdążyć przed embargiem

Właściciele tankowców w Europie chcą zmaksymalizować dostawy rosyjskiej ropy, zanim w grudniu wejdą w życie sankcje energetyczne wobec Moskwy, donosi dziennik ‘’The Wall Street Journal’’.

Według brokerów, greccy właściciele tankowców, którzy kontrolują prawie jedną trzecią światowej floty naftowej, przetransportowali około połowy rosyjskiej ropy w maju i czerwcu.

Jak szacuje Lloyd's List Intelligence, greckie statki wykonały w ciągu tych dwóch miesięcy 151 zawinięć do rosyjskich portów na Morzu Czarnym i Bałtyckim, w porównaniu z 89 zawinięciami w tym samym okresie rok wcześniej. Dyrektor greckiej firmy żeglugowej pod warunkiem zachowania anonimowości powiedział dziennikowi, że nikt nie wie, co stanie się z rynkiem tankowców po wejściu w życie sankcji.

Możliwe, że popyt na ropę będzie nadal wysoki, a statki będą wysyłane, aby sprowadzać ropę z innych krajów, takich jak USA i Bliski Wschód, co w rezultacie może być korzystne dla armatorów, ze względu na długość tras.
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy