Rynek paliw na świecie

Prezes ConocoPhillips ostrzega przed zmianami na rynku ropy

e-petrol.pl
2022-07-20 / 09:46
Prezes ConocoPhillips ostrzega przed zmianami na rynku ropy

Dyrektor generalny ConocoPhillips ostrzegł we wtorek przed zbliżającymi się niedoborami ropy naftowej i zmiennością cen, jako powód wskazując ograniczone wolne moce produkcyjne OPEC i powolny wzrost produkcji w USA.

Ryan Lance, szef największego amerykańskiego niezależnego producenta ropy naftowej, w uwagach skierowanych do członków grupy naftowej Houston Producers Forum przedstawił pesymistyczne spojrzenie na przyszłą podaż. Jego komentarze pojawiły się kilka dni po tym, jak prezydent USA Joe Biden wrócił z Arabii Saudyjskiej bez powodzenia w uzyskaniu porozumienia dla grupy OPEC+ w celu zwiększenia produkcji. Lance powiedział, że popyt powraca do poziomów sprzed pandemii, a brakuje dodatkowych mocy produkcjyjnych – jego zdaniem nadchodzi kryzys dostaw.

Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska mogą z czasem dodać 1 lub 2 miliony baryłek dziennie, ale pozostali członkowie sojuszu mogą mieć problem ze zwiększeniem dostaw. Podobnie jest na rynku USA, gdzie produkcja przyspiesza wolniej, niż oczekiwałby tego rynek. Lance ostrzegł, że obawy o recesję doprowadzą do dalszej zmienności rynku.
Słowa kluczowe: ConocoPhillips
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy