Rynek paliw na świecie

USA sprzedają dodatkowe 20 mln baryłek ropy z rezerwy strategicznej

e-petrol.pl
2022-07-27 / 09:19
USA sprzedają dodatkowe 20 mln baryłek ropy z rezerwy strategicznej

Administracja Joe Bidena poinformowała we wtorek, że sprzeda dodatkowe 20 milionów baryłek ropy ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej w celu uspokojenia wysokich cen ropy wywołanych wojną w Ukrainie i odbudowującym się popytem po pandemii.

Administracja podała pod koniec marca, że przez sześć miesięcy będzie wypuszczać z SPR rekordową liczbę 1 miliona baryłek dziennie ropy, przechowywanej w kawernach solnych u wybrzeży Luizjany i Teksasu.

Do tej pory Stany Zjednoczone sprzedały 125 milionów baryłek z rezerwy, a nabywcom dostarczono już prawie 70 milionów baryłek.

Działania władz USA miały być „kołem ratunkowym podaży” dla firm naftowych i rafineryjnych, ponieważ branża wznawia produkcję ropy naftowej po spadkach podczas szczytu pandemii COVID-19.

Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej, podała w tym miesiącu, że wydobycie ropy w USA wzrośnie do ponad 11,9 mln baryłek dziennie w 2022 roku i do prawie 12,8 mln baryłek dziennie w 2023 roku, z około 11,2 mln baryłek dziennie w 2021 roku. Dla porównania, rekordowy wynik blisko 12,3 miliona baryłek dziennie padł w 2019 roku.

Jesienią Stany Zjednoczone rozpoczną proces skupowania 60 milionów baryłek ropy, aby uzupełnić zapasy strategiczne po uwolnieniu 180 milionów baryłek. Urzędnicy zapewnili jednak, że zakupy ropy w celu uzupełnienia SPR nie będą konkurować z popytem na ropę w najbliższym czasie.
Słowa kluczowe: rezerwy strategiczne, ropa, USA
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy