Rynek paliw na świecie

Equinor osiągnął zyski lepsze od prognoz

e-petrol.pl
2022-07-27 / 09:32
Equinor osiągnął zyski lepsze od prognoz

Spółka Equinor podała swoje wyniki finansowe za drugi kwartał. Zyski były lepsze od prognoz, dlatego firma podniosła w środę nadzwyczajną dywidendę i zwiększyła skup akcji.

W oświadczeniu dyrektor generalny Equinor Anders Opedal powiedział, że solidne wyniki operacyjne i wysoka produkcja w połączeniu z wysokimi cenami zaowocowały dobrymi wynikami finansowymi.

Skorygowany zysk przed opodatkowaniem wzrósł do 17,6 mld USD w kwartale kwiecień-czerwiec z 4,6 mld USD rok wcześniej, pokonując 16,9 mld USD przewidywanych w ankiecie 26 analityków opracowanej przez norweską firmę.

Equinor podniósł swoją nadzwyczajną dywidendę do 0,50 USD na akcję za drugi i trzeci kwartał z poprzedniego poziomu 0,20 USD. Jest to dodatek do regularnej kwartalnej wypłaty firmy, która pozostaje na poziomie 0,20 USD za akcję. Firma poinformowała także, że planuje teraz wykup akcji w wysokości 6 miliardów USD w 2022 r., w porównaniu z poprzednią prognozą 5 miliardów USD.

Produkcja gazu ziemnego Equinor w Norwegii wzrosła w drugim kwartale o 18 proc. rok do roku, ponieważ firma starała się zaspokoić rosnący popyt w Europie. Według danych Refinitiv, Norwegia stała się największym dostawcą gazu ziemnego w Europie, ze względu na ograniczenie podaży rosyjskich dostaw po inwazji Moskwy na Ukrainę.
Słowa kluczowe: dywidenda, Equinor, zyski
Polecamy
Z kraju
Dziś konferencja o rynku LPG we Wrocławiu

Dziś konferencja o rynku LPG we Wrocławiu »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-10-05 7,22 6,39 7,29 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

UE będzie monitorować próby obejścia sankcji

UE będzie monitorować próby obejścia sankcji

Przekąski wegetariańskie ze stacji Orlen

Przekąski wegetariańskie ze stacji Orlen