Rynek paliw na świecie

TotalEnergies ogłasza uruchomienie trzech projektów energetycznych w Angoli

e-petrol.pl
2022-08-01 / 09:49
TotalEnergies ogłasza uruchomienie trzech projektów energetycznych w Angoli
Pixabay

Francuski TotalEnergies ogłosił projekty związane z ropą, gazem i energią słoneczną w Angoli. W ramach realizacji strategii multienergetycznej w spółka uruchomi złoże naftowe Begonia, rozpocznie zagospodarowywanie złóż gazowych Quiluma i Maboqueiro oraz pierwszy w kraju projekt fotowoltaiczny.

Podjęto ostateczną decyzję inwestycyjną w projekcie Begonia w bloku 17/06, po oddaniu do użytku pod koniec 2024 r. produkcja ma wzrosnąć o 30 tys. baryłek dziennie. Firma oszacowała inwestycje w projekt na 850 milionów USD.

TotalEnergies podjęło również ostateczną decyzję inwestycyjną dotyczącą pierwszych projektów gazowych w kraju: Quiluma i Maboqueiro. W projekcie Non Associated Gas 1 (NAG1), w skład którego wchodzą Quiluma i Maboqueiro, spółka posiada 11,8 proc., a operatorem jest Eni (25,6 proc.), pozostali partnerzy to Chevron (31 proc.), Sonangol P&P (19,8 proc.) i BP (11,8 proc.) w komunikacie.

Firma otrzymała pozwolenie od władz Angoli na budowę elektrowni fotowoltaicznej Quilemba o początkowej mocy 35 MW mocy fotowoltaicznej, z możliwością dodania 45 MW w drugiej fazie.
Słowa kluczowe: Angola, TotalEnergies
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy