Rynek paliw na świecie

Zapasy strategiczne ropy w USA najniższe od 37 lat

e-petrol.pl
2022-08-02 / 09:37
Zapasy strategiczne ropy w USA najniższe od 37 lat

Zapasy ropy naftowej w rezerwie Stanów Zjednoczonych spadły w zeszłym tygodniu o 4,6 miliona baryłek do najniższego poziomu od maja 1985 r., wynika z danych przekazanych w poniedziałek przez Departament Energii.

Według danych Departamentu Energii w tygodniu kończącym się 29 lipca ropa utrzymywana w Strategic Petroleum Reserve (SPR) spadła do poziomu 469,9 mln baryłek.

Prezydent USA Joe Biden w marcu ustanowił plan uwolnienia 1 miliona baryłek ropy dziennie w ciągu sześciu miesięcy z SPR, aby uporać się z wysokimi cenami paliw, które przyczyniły się do gwałtownej inflacji.

Obecnie ceny benzyny w USA są o około 40 centów za galon niższe niż byłyby bez sprzedaży surowca w rezerwach, podał w zeszłym tygodniu Biały Dom. Ropa z rezerw jest sprzedawana akredytowanym firmom naftowym na aukcjach internetowych.

Departament Energii zaproponował zasadę zwrotu ropy do SPR poprzez umożliwienie jej zawierania kontraktów na zakup ropy w przyszłych latach po stałych, ustalonych cenach. Administracja uważa, że plan odkupu przyczyni się do zwiększenia krajowej produkcji ropy.
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy