Rynek paliw na świecie

Pośrednik handlu ropą ujawnił zyski

e-petrol.pl
2022-08-03 / 09:43
Pośrednik handlu ropą ujawnił zyski

Vitol Group, największy na świecie pośrednik handlu ropą, miał rekordowe 4,2 mld USD zysku w ubiegłym roku. W tym roku wyniki mogą być jeszcze lepsze, w związku z tym wyższa kadra kierownicza ma szanse uzyskać bardzo wysokie dochody.

Wysokie zarobki pozwoliły firmie przekazać rekordowe 3 miliardy USD kierownictwu wyższego szczebla poprzez skup akcji w ciągu roku, wynika ze sprawozdań finansowych firmy, do których dotarł Bloomberg News. Agencja przypomina, że buyback dokonywany przez spółkę zwykle jest zgodny z wynikami osiągniętymi w poprzednim roku. Oznacza to, że w tym roku może być wyższy niż w poprzednim. Właścicielami Vitola jest ok. 450 pracowników spółki zajmujących wyższe stanowiska.

Wielcy traderzy tacy jak Vitol, cieszą się najbardziej dochodowym okresem w historii, ponieważ gwałtownie rosnące ceny i zakłócenia spowodowane rosyjską inwazją na Ukrainę zapewniają wiele możliwości zarobienia pieniędzy. Rywale, w tym Trafigura Group i Glencore Plc, również odnotowali rekordowe zyski handlowe.

Vitol, który w zeszłym roku kupił 5 proc. udziałów w Vostok Oil, flagowym projekcie rosyjskiego państwowego mistrza naftowego Rosnieftu, napisał w raporcie zarządu, że „zbywa” swoje udziały.
Słowa kluczowe: rekordowe zyski, Vitol Group
Powiązane publikacje:
Polecamy
Z kraju
Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-10 7,65 6,86 7,13 3,27
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil