Rynek paliw na świecie

Pośrednik handlu ropą ujawnił zyski

e-petrol.pl
2022-08-03 / 09:43
Pośrednik handlu ropą ujawnił zyski

Vitol Group, największy na świecie pośrednik handlu ropą, miał rekordowe 4,2 mld USD zysku w ubiegłym roku. W tym roku wyniki mogą być jeszcze lepsze, w związku z tym wyższa kadra kierownicza ma szanse uzyskać bardzo wysokie dochody.

Wysokie zarobki pozwoliły firmie przekazać rekordowe 3 miliardy USD kierownictwu wyższego szczebla poprzez skup akcji w ciągu roku, wynika ze sprawozdań finansowych firmy, do których dotarł Bloomberg News. Agencja przypomina, że buyback dokonywany przez spółkę zwykle jest zgodny z wynikami osiągniętymi w poprzednim roku. Oznacza to, że w tym roku może być wyższy niż w poprzednim. Właścicielami Vitola jest ok. 450 pracowników spółki zajmujących wyższe stanowiska.

Wielcy traderzy tacy jak Vitol, cieszą się najbardziej dochodowym okresem w historii, ponieważ gwałtownie rosnące ceny i zakłócenia spowodowane rosyjską inwazją na Ukrainę zapewniają wiele możliwości zarobienia pieniędzy. Rywale, w tym Trafigura Group i Glencore Plc, również odnotowali rekordowe zyski handlowe.

Vitol, który w zeszłym roku kupił 5 proc. udziałów w Vostok Oil, flagowym projekcie rosyjskiego państwowego mistrza naftowego Rosnieftu, napisał w raporcie zarządu, że „zbywa” swoje udziały.
Słowa kluczowe: rekordowe zyski, Vitol Group
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy