Rynek paliw na świecie

MOL wypracował wyższy zysk w drugim kwartale

e-petrol.pl
2022-08-05 / 09:26
MOL wypracował wyższy zysk w drugim kwartale

W drugim kwartale 2022 r. oczyszczony wynik EBITDA grupy MOL wzrósł o 61 proc. do poziomu 1.347 mln USD – podała spółka w komunikacie.

Z powodu ustalenia maksymalnych cen paliw w niektórych krajach regionu oraz wprowadzeniem nowych obciążeń podatkowych na Węgrzech, załamał się wynik segmentu detalicznego, który w drugim kwartale wypracował 46 mln USD EBITDA, czyli ok. jedną czwartą tego, co rok wcześniej.

Cytowany w komunikacie prezes i CEO grupy MOL Zsolt Hernádi powiedział, że drugi kwartał 2022 roku był ponownie okresem, który przyniósł bezprecedensową niepewność dla przemysłu energetycznego. Wyjaśnił, że spółka musiała utrzymać bezpieczeństwo dostaw w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a wywieranie presji na finanse i operacje firmy MOL negatywnie wpływało na wyniki spółki. Hernádi dodał jednak, że mimo trudnego otoczenia spółka realizowała plany inwestycyjne i cele wyznaczone w strategii 2030+.

Oczyszczony wynik EBITDA grupy MOL w pierwszym półroczu 2022 r. wyniósł 2,18 mld USD, podczas gdy całoroczna prognoza zakłada osiągnięcie około 3,3 mld USD EBITDA.
Słowa kluczowe: MOL, wyniki finansowe
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy