Rynek paliw na świecie

Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.

e-petrol.pl
2022-08-05 / 09:41
Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.

Zarząd Freeport LNG 3 sierpnia zawarł umowę z U.S. Pipeline Hazardous Materials Administration, która ma umożliwić wznowienie operacji w terminalu eksportowym Freeport LNG już na początku jesieni.

Firma uważa, że prace naprawcze pierwszego etapu (na trzech liniach skraplających, dwóch zbiornikach LNG i doku eksportowym) pozwolą na dostarczenie ok. 2 mld m sześc. stóp LNG dziennie (około 56,6 mln metrów sześciennych dziennie) – czyli ilości wystarczającej do obsługi istniejących długoterminowych kontraktów.

Przypomnijmy, że wybuch, a następnie pożar w terminalu eksportowym Freeport LNG miał miejsce 8 czerwca, skutki planowano wyeliminować w ciągu trzech tygodni. Jednak po przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie wypadku w Freeport LNG stwierdzono, że zakończenie wszystkich napraw i powrót do pełnej eksploatacji ma nastąpić nie wcześniej niż przed końcem 2022 roku. Amerykański Urząd ds. Bezpieczeństwa Materiałów Niebezpiecznych w rurociągach zezwolił jednak na uruchomienie terminalu LNG po wypadku przed tym terminem.

Freeport LNG obsługuje siódmą co do wielkości i drugą w USA instalację do skraplania i eksportu LNG o przepustowości 15 milionów ton LNG rocznie. Terminal LNG odpowiada za około 15 proc. amerykańskich dostaw skroplonego gazu ziemnego z USA, które są kluczowe dla Europy w jej dążeniu do zmniejszenia zależności od rosyjskiego gazu.

W Freeport LNG budowana jest obecnie czwarta linia skraplania, która zwiększy moce produkcyjne do 20 mln ton rocznie.
Słowa kluczowe: Freeport LNG
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy