Rynek paliw na świecie

Poziom wody w Renie ponownie spada

e-petrol.pl
2022-08-08 / 09:41
Poziom wody w Renie ponownie spada

Niski poziom wody będący skutkiem suszy nadal uniemożliwia statkom towarowym pływanie z pełnym ładunkiem po rzece Ren w Niemczech.

Poziom wody na Renie w Niemczech nadal spada w czasie upałów, powodując wzrost kosztów żeglugi, ponieważ statki nie mogą pływać po rzece z pełnym ładunkiem, poinformowali w piątek brokerzy statków. Co prawda żegluga towarowa po rzece trwa, ale czasami statki są zmuszone do pływania zaledwie z 25-35 proc. obciążeniem.

Poziom wody jest szczególnie niski w przewężeniu Kaub koło Koblencji. Poziom wodnicy odniesienia w Kaub wynosił w piątek tylko 56 centymetrów, a jak podaje żegluga, statki potrzebują około 1,5 metra poziomu wody, aby płynąć z pełnym obciążeniem.

Koszt transportu tankowca z ładunkiem płynnym z Rotterdamu do Karlsruhe wzrosła w piątek do około 94 euro za tonę. W czerwcu ta sama usługa kosztowała 20 euro za tonę.

Ren jest ważnym szlakiem żeglugowym towarów, w tym zbóż, chemikaliów, minerałów, węgla i produktów naftowych, w tym oleju opałowego.

Słowa kluczowe: niski poziom wody, Ren
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy