Rynek paliw na świecie

Cenovus kupi od BP pozostałe 50 proc. udziałów w rafinerii Toledo

e-petrol.pl
2022-08-09 / 09:35
Cenovus kupi od BP pozostałe 50 proc. udziałów w rafinerii Toledo

Cenovus Energy Inc. odkupi pozostałe 50 proc. udziałów, w rafinerii BP-Husky Toledo z siedzibą w Ohio za 300 milionów dolarów – podała w poniedziałek kanadyjska firma.

Umowa oznacza kontynuację przekształcenia przez koncern BP działalności naftowo-gazowej w Ameryce Północnej. Firma stara się ograniczyć emisje gazów cieplarnianych, aby uspokoić inwestorów. Cenovus w czerwcu wykupił od BP 50 proc. udziałów w piaskach roponośnych Sunrise, gdzie był już operatorem.

Rafineria w Toledo niedawno zakończyła poważny remont, wykonywany raz na pięć lat, a transakcja zwiększy łączne zdolności rafineryjne firmy do 740 tys. baryłek dziennie.

Rafineria w Toledo może przerabiać do 160 tys. baryłek ropy naftowej dziennie, zaopatrując Środkowy Zachód w benzynę, olej napędowy, paliwo lotnicze, propan, asfalt i inne produkty.

Po zbyciu udziałów w Toledo działalność rafineryjna BP w Stanach Zjednoczonych zmniejszy się do dwóch zakładów. BP poinformowało, że w przyszłości skoncentruje się na rafinerii Whiting w Indianie i rafinerii Cherry Point w Waszyngtonie, które będą obsługiwać klientów na Środkowym Zachodzie i Północno-Zachodnim Pacyfiku.
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy