Rynek paliw na świecie

Exxon przyspiesza w obszarze handlu

e-petrol.pl
2022-08-12 / 09:40
Exxon przyspiesza w obszarze handlu

Amerykański koncern naftowo-gazowy Exxon Mobil aktywnie zwiększa swoją działalność handlową na świecie, w obliczu utrzymujących się wysokich cen swoich produktów.

Firma w ostatnim czasie firma zintensyfikowała działania mające na celu zwiększenie obrotu instrumentami pochodnymi na rynku towarowym. Według agencji Bloomberg koncern dokonuje również przeglądu systemu wynagrodzeń dla traderów, w tym wysokości premii. Exxon zatrudnił już w biurach w Londynie i Houston co najmniej trzech traderów i analityków w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, dodają źródła.

Należy zauważyć, że w 2018 r. Exxon podjął działania w celu zorganizowania grupy traderów ropą. Jednak wraz z wybuchem pandemii koronawirusa, w wyniku której gwałtownie spadło zapotrzebowanie na surowce energetyczne, firma ograniczyła działalność handlową. Jednak w tym roku powróciła do tego obszaru swojego biznesu, w kontekście wychodzenia największych gospodarek świata z pandemicznego kryzysu i napięć geopolitycznych, na rynku ropy naftowej panowała niestabilność, która przynosi duże zyski traderom.   
Polecamy
Z kraju
Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP

Akcje Orlenu trafią do PZU i PKO BP »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-09-28 7,14 6,29 7,16 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

USA nakładają nowe sankcje na eksport ropy z Iranu

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy

Irak notuje czwarty z rzędu miesiąc spadku przychodów z ropy