Rynek paliw na świecie

Exxon przyspiesza w obszarze handlu

e-petrol.pl
2022-08-12 / 09:40
Exxon przyspiesza w obszarze handlu

Amerykański koncern naftowo-gazowy Exxon Mobil aktywnie zwiększa swoją działalność handlową na świecie, w obliczu utrzymujących się wysokich cen swoich produktów.

Firma w ostatnim czasie firma zintensyfikowała działania mające na celu zwiększenie obrotu instrumentami pochodnymi na rynku towarowym. Według agencji Bloomberg koncern dokonuje również przeglądu systemu wynagrodzeń dla traderów, w tym wysokości premii. Exxon zatrudnił już w biurach w Londynie i Houston co najmniej trzech traderów i analityków w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, dodają źródła.

Należy zauważyć, że w 2018 r. Exxon podjął działania w celu zorganizowania grupy traderów ropą. Jednak wraz z wybuchem pandemii koronawirusa, w wyniku której gwałtownie spadło zapotrzebowanie na surowce energetyczne, firma ograniczyła działalność handlową. Jednak w tym roku powróciła do tego obszaru swojego biznesu, w kontekście wychodzenia największych gospodarek świata z pandemicznego kryzysu i napięć geopolitycznych, na rynku ropy naftowej panowała niestabilność, która przynosi duże zyski traderom.   
Polecamy
Rynek LPG
Spotkanie Branży LPG już dziś we Wrocławiu

Spotkanie Branży LPG już dziś we Wrocławiu »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-10-05 7,22 6,39 7,29 3,09
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Spotkanie Branży LPG już dziś we Wrocławiu

Spotkanie Branży LPG już dziś we Wrocławiu

Wezwanie do nałożenia podatków na firmy energetyczne

Wezwanie do nałożenia podatków na firmy energetyczne