Elektromobilność

Czy można zarobić na ładowaniu aut elektrycznych?

e-petrol.pl
2020-06-04 / 09:42
Czy można zarobić na ładowaniu aut elektrycznych?

Okazuje się, że ładując baterię auta elektrycznego, w sprzyjających okolicznościach, można nawet zarobić. Właściciele aut elektrycznych w Wielkiej Brytanii zyskali na ładowaniu swoich pojazdów podczas nadwyżek mocy.

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, ujemne ceny energii, które pojawiły się na Wyspach, umożliwiły klientom jednego z dostawców energii zarabianie na jej pobieraniu z sieci w celu naładowania samochodu elektrycznego. Generowanie dodatkowego popytu na energię w czasie, gdy występuje jej nadpodaż skutkująca niskimi, a nawet ujemnymi cenami, może być korzystne dla systemu energetycznego i pomagać w jego bilansowaniu. Brytyjscy dostawcy energii wprowadzili nawet taryfy, w przypadku których odbiorcy są wynagradzani za pobór energii w sytuacjach nadwyżek energii w systemie elektroenergetycznym.

Taka sytuacja okresowo miała też miejsce w Niemczech, w okresach dużej wietrzności, zwłaszcza przy weekendowym, niższym zapotrzebowaniu - skutkowało to płaceniem odbiorcom za pobieranie energii.
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »