Elektromobilność

Porównywarka kosztów domowego ładowania auta elektrycznego

e-petrol.pl
2021-02-10 / 09:21
Porównywarka kosztów domowego ładowania auta elektrycznego

W ramach kampanii społecznej elektromobilni.pl uruchomiona została porównywarka, która pozwala obliczyć szacunkowe koszty ładowania samochodu elektrycznego w domu.

Na stronie kampanii społecznej elektromobilni.pl działa wirtualna porównywarka, która w prosty sposób pozwala oszacować koszty ładowania samochodu elektrycznego w domu, powiedział Jan Wiśniewski z Centrum Badań i Analiz Polskiego Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i dodał, że uruchomione zostanie także kolejne narzędzie umożliwiające optymalizację kosztów eksploatacji samochodów elektrycznych EV.

Porównywarki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kierowców samochodów elektrycznych w Polsce – z Barometru Nowej Mobilności PSPA wynika, że blisko 97 proc. Polaków chciałoby ładować swój samochód elektryczny w miejscu zamieszkania, ale również mieć dostęp do szybszych ładowarek publicznych. 

Kampania elektromobilni.pl jest realizowana przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu. 
Polecamy
Polecamy
Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw

Stwórz ekonomiczny biznes - uruchom stację paliw »