Rynek paliw na świecie

Ropa kontra koronawirus z Chin

e-petrol.pl
2020-02-04 / 09:44
Ropa kontra koronawirus z Chin

Z Chin docierają informacje, że popyt na surowiec obniżył się o ok. 3 mln baryłek dziennie, czyli 20 procent ogólnego zużycia. To skutek wpływu koronawirusa na funkcjonowanie chińskiej gospodarki - informują maklerzy. W efekcie spada cena ropy.

Eksperci porównują ten spadek zapotrzebowania na ropę z szokiem popytowym, jaki dotknął rynek ropy naftowej od czasu światowego kryzysu finansowego w latach 2008-2009, najbardziej gwałtownym od czasu ataków w USA 11 września.

John Kilduff, partner Again Capital LLC w Nowym Jorku, który od 15 lat handluje na rynku energii powiedział, że  OPEC+ musi zareagować - jeśli nie dojdzie do dalszych cięć produkcji ropy, to straty w cenach ropy będą coraz większe.

Eksperci z Goldman Sachs uważają, że globalny rynek ropy oczekuje, iż skutkiem epidemii koronawirusa będzie duży szok popytowy i podwyższona zmienność cen spot. Analitycy banku wskazują, że rynek uwzględnia w cenach spadek popytu na ropę o średnio 500 tys. baryłek dziennie w tym roku.

Słowa kluczowe: Chiny, koronawirus, popyt na ropę
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2020-04-01 4,56 4,19 4,30 1,92
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Wyjątki w "godzinach dla seniora" na stacjach paliw

Wyjątki w "godzinach dla seniora" na stacjach paliw

Jest akceptacja dla przejęcia Energii przez PKN Orlen

Jest akceptacja dla przejęcia Energii przez PKN Orlen


Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.