Rynek paliw na świecie

Minister energetyki ZEA przestrzega producentów łupkowych

e-petrol.pl
2021-01-13 / 13:42
Minister energetyki ZEA przestrzega producentów łupkowych

Suhail Al Mazrouei, minister energii ZEA, jest optymistą, co do odbudowy popytu na ropę w 2021 roku, ale twierdzi, że będzie to stopniowe. Jednocześnie zwraca się do producentów ropy z łupków, aby wykazali się powściągliwością w obliczu wyższych cen.

Amerykańscy producenci łupków powinni wykazać się powściągliwością w obliczu wyższych cen ropy - twierdzi minister energetyki ZEA, który powtórzył zaangażowanie tego kraju w sojusz OPEC +.

W środę Suhail Al Mazrouei podczas Gulf Intelligence Global UAE Energy Forum 2021 powiedział, że producenci muszą uważać, aby nie zalać rynku, który z tak wielkim trudem odbudowuje oczekiwane przez producentów poziomy cenowe. 

Amerykańscy producenci łupków przeżyli trudny rok 2020, ponieważ spadek popytu wywołany przez Covid-19 doprowadził do wzrostu liczby bankructw.


Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-01-20 4,94 4,63 4,59 2,16
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

PERN ma nowe pojemności magazynowe

PERN ma nowe pojemności magazynowe

Paryż stawia na wodorowe taksówki

Paryż stawia na wodorowe taksówki


Newsletter Wiadomości e-petrol.pl

Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail

Administratorem Danych Osobowych jest...
Administratorem Danych Osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą przy ul. Legnickiej 46A/10 we Wrocławiu. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie w celu otrzymywania newslettera. Subskrybentom newslettera przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.