Rynek paliw na świecie

Sprzedaż paliw w Wielkiej Brytanii gwałtownie rośnie

e-petrol.pl
2021-05-10 / 09:42
Sprzedaż paliw w Wielkiej Brytanii gwałtownie rośnie

Pod koniec ubiegłego tygodnia sprzedaż paliw w Wielkiej Brytanii wzrosła do najwyższego poziomu od pierwszej blokady w marcu ubiegłego roku, wynika z danych rządowych cytowanych przez agencję Bloomberg, sugerujących, że otwieranie gospodarki, które rozpoczęło się w zeszłym miesiącu, już skutkuje wyższym popytem na ropę.

Wielka Brytania zaczęła stopniowo luzować obostrzenia 12 kwietnia, otwierając sklepy detaliczne, restauracje i puby, ponieważ liczba przypadków COVID gwałtownie spadła po tym, jak ponad połowa dorosłej populacji otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Ponowne otwarcie Wielkiej Brytanii i wzrost sprzedaży paliw są namacalnym dowodem na to, że programy szczepień są sposobem na wyjście z kryzysu - powiedział agencji Bloomberg Tamas Varga, analityk w PVM Oil Associates. Zdaniem banku centralnego wzrost popytu jest dodatkowo stymulowany przez spadek ryzyka zdrowotnego i spadku niepewności, a także przez zapowiedź bodźców fiskalnych.

Oznaki rosnącego popytu na ropę i ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii dają nadzieję inwestorom z rynku ropy, że pomimo kryzysu COVID-19 w Indiach i Brazylii, główne gospodarki rozwinięte, w tym Stany Zjednoczone, wykażą wzrost popytu na paliwa.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-06-16 5,59 5,29 5,23 2,23
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Usługa Orlen Paczka ma ruszyć po wakacjach

Usługa Orlen Paczka ma ruszyć po wakacjach

Auchan wydzielił stacje paliw ze swojego biznesu

Auchan wydzielił stacje paliw ze swojego biznesu