Rynek paliw na świecie

W Iraku ugaszono pożar pola naftowego

e-petrol.pl
2021-05-11 / 17:40
W Iraku ugaszono pożar pola naftowego

Pożar na polu Bai-Hasan w irackiej prowincji Kirkuk, który rozpoczął się atakiem nieznanych osób w minioną środę, został ugaszony 9 maja.

Pożar, który szalał przez kilka dni w drugim odwiercie naftowym na polu Bai Hasan w irackiej prowincji Kirkuk, został ugaszony 9 maja, podała agencja Reutera, powołując się na irackie ministerstwo ropy naftowej.

Pożar rozpoczął się 5 maja po ataku nieznanych napastników, którzy wysadzili dwie studnie. Na jednym z nich ogień został szybko ugaszony. Ministerstwo zobowiązało się do dołożenia wszelkich starań na rzecz sprawnego funkcjonowania irackich przedsiębiorstw sektora naftowego.

Według portalu Shafaq News irackim siłom bezpieczeństwa udało się zapobiec wysadzeniu kolejnego szybu naftowego. Bomba została podłożona w północno-zachodniej części prowincji Kirkuk. Jak podają źródła portalu, służba bezpieczeństwa rozbroiła podłożoną bombę w rejonie pola Bai-Chasan, zlokalizowanego w północno-zachodniej części prowincji. W wyniku operacji nikt nie został ranny.
Słowa kluczowe: Irak, Kirkuk, pole naftowe, pożar
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-06-16 5,59 5,29 5,23 2,23
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Usługa Orlen Paczka ma ruszyć po wakacjach

Usługa Orlen Paczka ma ruszyć po wakacjach

Auchan wydzielił stacje paliw ze swojego biznesu

Auchan wydzielił stacje paliw ze swojego biznesu