Rynek paliw na świecie

Norwegia wciąż potrzebuje ropy i gazu

e-petrol.pl
2021-07-21 / 09:38
Norwegia wciąż potrzebuje ropy i gazu

Wydobycie ropy w Norwegii spowalnia, ale kraj nie zamierza podążać za wezwaniami Międzynarodowej Agencji Energetycznej i zaniechać wydobycia ropy i gazu ze względu na cele klimatyczne – powiedziała w wywiadzie dla ‘’Financial Times’’ premier Norwegii Erna Solberg, podkreślając, że kraj nadal potrzebuje ropy i gazu.

Premier zaznaczyła jednocześnie, że przemysł naftowy w Norwegii może stać się częścią „zielonej transformacji”, a gaz ziemny może odegrać rolę w „wodorowej przyszłości Europy”. Tymczasem zależność Norwegii od ropy i gazu może być gorącym tematem w wyborach krajowych zaplanowanych na 13 września.

Wcześniej rząd norweski ogłosił utworzenie Funduszu Inwestycji Klimatycznych, który ma pomóc krajom rozwijającym się we wdrażaniu projektów energii odnawialnej. W ciągu najbliższych pięciu lat Norwegia zamierza zainwestować 10 miliardów NOK (976 milionów euro) w fundusz, który będzie inwestował w energię odnawialną w krajach rozwijających się, aby pomóc w redukcji emisji do powietrza w tych krajach.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-07-28 5,97 5,73 5,43 2,71
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Na gorącym uczynku zatrzymano złodziei paliwa

Na gorącym uczynku zatrzymano złodziei paliwa

W III kwartale Orlen chce przerobić więcej ropy

W III kwartale Orlen chce przerobić więcej ropy