Rynek paliw na świecie

Lotos rozwija działalność wydobywczą w Norwegii

e-petrol.pl
2021-09-14 / 09:45
Lotos rozwija działalność wydobywczą w Norwegii

Spółka Lotos Exploration and Production Norge potwierdziła, że we wrześniu uczestniczy w rundzie koncesyjnej APA 2021 oraz ujednolica udziały w ramach projektu Noaka.

Lotos w materiałach prasowych podał, że dzięki tym oraz innym rozwijanym projektom koncern optymalizuje swoje aktywa w Norwegii, dążąc do jak najbardziej efektywnego ich wykorzystania oraz zabezpieczenia ich potencjału rozwoju na kolejne lata.

Celem udziału w organizowanych rokrocznie przez norweskie Ministerstwo Ropy i Energii rundach koncesyjnych jest przede wszystkim zwiększanie potencjału wydobywczego na kolejne lata. Jak podano, to najbardziej efektywny sposób rozwoju portfela aktywów o dużym potencjale wzrostu wartości. Wybrane obszary stanowią również okazję do poprawy parametrów posiadanych już koncesji. Rundy koncesyjne sprzyjają też zacieśnianiu współpracy z partnerami. Podczas ostatniej rundy (APA 2020) Lotos Norge otrzymała 3 nowe koncesje. Wyniki obecnej rundy zostaną ogłoszone w styczniu 2022 roku.

Noaka jest jednym z kluczowych projektów rozwojowych na Morzu Północnym, z łącznym potencjałem ponad 500 mln boe zasobów wydobywalnych (udział 100 proc.). Dla Lotosu projekt stanowi bazę do dalszego rozwoju spółki na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2021-10-20 6,09 5,91 5,93 3,16
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l].
Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00.
Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Grupa Lotos podała wstępne wyniki

Grupa Lotos podała wstępne wyniki

Koncern bp zainwestuje w polską fotowoltaikę

Koncern bp zainwestuje w polską fotowoltaikę