Rynek paliw na świecie

Wenezuela kupuje tankowce w nadziei na zwiększenie eksportu ropy

e-petrol.pl
2022-04-04 / 09:48
Wenezuela kupuje tankowce w nadziei na zwiększenie eksportu ropy

PDVSA prowadzi rozmowy dotyczące zakupu i dzierżawy kilku tankowców, podała agencja Reutera, powołując się na swoich informatorów. Według jednego z nich flota tankowców PDVSA jest zbyt mała, aby zwiększyć produkcję ropy na potrzeby krajowego przerobu i eksportu.

Agencja decyzję o zakupie tankowców postrzega jako znak, że Wenezuela spodziewa się wkrótce złagodzenia sankcji USA. Według Refinitiv Eikon, PDVSA ma obecnie do dyspozycji około 30 tankowców, z których większość pozostawała w ostatnich latach na wodach terytorialnych Wenezueli z powodu braku inwestycji i braku napraw.

Ponadto sankcje USA uniemożliwiły statkom PDVSA odnowienie ubezpieczenia i uzyskanie certyfikatu. Na tle ograniczeń eksport ropy i produktów naftowych z Wenezueli zmniejszył się z 1,5 mln baryłek dziennie w 2018 r. do 650 tys.

Rezygnacja przez USA z zakupów rosyjskiej ropy sprawia, że teraz kraj potrzebuje czegoś, co zastąpi spadające ilości surowców. Według doniesień medialnych administracja USA odbyła już szereg spotkań w Caracas w sprawie złagodzenia sankcji, choć Biały Dom oficjalnie nie potwierdza informacji o aktywnych negocjacjach.
Słowa kluczowe: tankowiec, Wenezuela
Polecamy
Ze świata
MOL ogranicza możliwości tankowania

MOL ogranicza możliwości tankowania »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-22 8,55 7,92 7,89 3,52
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Wrocław testuje autobus na wodór

Wrocław testuje autobus na wodór

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco