Rynek paliw na świecie

Piąty pakiet unijnych sankcji

e-petrol.pl
2022-04-06 / 09:53
Piąty pakiet unijnych sankcji

Komisja Europejska (KE) zaproponowała nowy, piąty już pakiet sankcji wobec Rosji, który będzie obejmował ograniczenia dotyczące energii, handlu, transportu oraz sankcje osobiste.

Piąty pakiet sankcji dotknie nie tylko energetykę, jest to bowiem szeroki pakiet sankcji, obejmujący różne obszary, a także sankcje personalne, handlowe, oraz transportowe.

Unia Europejska (UE) zamierza zaproponować zakaz importu rosyjskiego węgla o wartości 4 mld euro rocznie. Zakazy dotkną także szeregu innych towarów z Federacji Rosyjskiej, w tym cementu, owoców morza, napojów alkoholowych o wartości 5,5 mld euro.

Na razie UE nie planuje nakładać sankcji na rosyjską ropę i gaz. Jednak KE nie zamknęło sobie furtki i pakiet zawiera klauzulę dotyczącą możliwości rozszerzenia kontroli eksportu na technologie wykorzystywane w obronności i innych kluczowych sektorach.
Słowa kluczowe: unijne sankcje
Polecamy
Ze świata
TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

Avia ma sto stacji

Avia ma sto stacji