Rynek paliw na świecie

Kosztowne pożegnanie z rosyjskimi aktywami

e-petrol.pl
2022-04-07 / 09:43
Kosztowne pożegnanie z rosyjskimi aktywami

Koncern naftowy Shell odpisze aktywa o wartości od 4 do 5 miliardów USD po wycofaniu się z Rosji, w następstwie inwazji tego kraju na Ukrainę.

Wstępne informacje przekazane przez Shell przy okazji publikacji wyników za kwartał 2022 r. pokazują jaki potencjalny wpływ finansowy będzie miało wyjście zachodnich koncernów naftowych z Rosji.

Szczegóły dotyczące wpływu bieżących wydarzeń na Ukrainie na sytuację finansową Shella zostaną przedstawione 5 maja w raporcie zysków za pierwszy kwartał.

Przypomnijmy, Shell na początku marca zdecydował się na zakup bardzo przecenionej partii rosyjskiej ropy, ale bardzo szybko za tę decyzję handlową przeprosił, po czym ogłosił zupełne wycofanie się z inwestycji w ropę i gaz w Rosji. Firma zapowiedziała, że nie będzie już kupować rosyjskiej ropy naftowej i zamknie swoje stacje paliw, działalność związaną z paliwami lotniczymi i smarami w Rosji. Firma zobowiązała się też do wyjścia z joint venture z Gazpromem.
Słowa kluczowe: aktywa w Rosji, odpis, Shell
Polecamy
Z kraju
Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty

Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny