Rynek paliw na świecie

Parlament Europejski chce embarga na energię z Rosji

e-petrol.pl
2022-04-08 / 09:40
Parlament Europejski chce embarga na energię z Rosji

Parlament Europejski w czwartek przyjął rezolucję, w której domaga się pełnego embarga na import ropy, węgla, paliwa jądrowego i gazu z Rosji.

Eurodeputowani wskazali, że działaniom powinien towarzyszyć plan zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii do UE oraz strategia cofnięcia sankcji w przypadku podjęcia przez Rosję kroków w kierunku przywrócenia niepodległości, suwerenności, integralności terytorialnej Ukrainy w jej uznanych na arenie międzynarodowej granicach i całkowitego usunięcia wojsk z terytorium Ukrainy.

W rezolucji europosłowie opowiedzieli się też za wykluczeniem Rosji z G20 oraz innych organizacji międzynarodowych, takich jak Rada Praw Człowieka ONZ, Interpol, Światowa Organizacja Handlu, czy UNESCO.

Parlament Europejski wzywa też w rezolucji do wykluczenia rosyjskich banków z systemu SWIFT, zakazu wpływania na wody terytorialne UE i zawijania do portów UE dla wszystkich statków pływających pod banderą rosyjską i związanych z Rosją oraz zakazu drogowego transportu towarów z i do Rosji oraz Białorusi.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu