Rynek paliw na świecie

Europa odczuje brak diesla z Rosji

e-petrol.pl
2022-04-14 / 09:35
Europa odczuje brak diesla z Rosji

Ponad 55 proc. europejskiego importu oleju napędowego pochodzi z Rosji - oszacował Janiv Shah, analityk Rystad Energy cytowany przez agencję TASS.

Według szacunków analityka, całkowity europejski popyt na olej napędowy osiągnie w kwietniu 2022 r. 6,7 mln baryłek dziennie, czyli o 200 tys. baryłek dziennie więcej niż w marcu 2022 roku. Shah podkreślił, że Europa historycznie opierała się na imporcie diesla z Rosji. Drugim największym źródłem jest Arabia Saudyjska, która jednak przed 2020 r. większość przepływów zmierzających do Europy przekierowała do Afryki.
 
- Potencjalne nowe sankcje nałożone na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę pod koniec lutego mogą okazać się katastrofalne dla europejskich produktów, jeśli nie uda się natychmiast zabezpieczyć importu z nowych rafinerii – zauważył ekspert w swoim komentarzu opublikowanym przez TASS.
Polecamy
Z kraju
Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty

Kolejna sieć proponuje wakacyjne rabaty »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-29 8,45 7,82 7,89 3,49
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

e-petrol.pl: na stacjach może być taniej

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny

TotalEnergies proponuje rabat wakacyjny