Rynek paliw na świecie

TotalEnergies otwiera nową stację wodorową w Holandii

e-petrol.pl
2022-04-25 / 09:36
TotalEnergies otwiera nową stację wodorową w Holandii

TotalEnergies otworzył nową stację tankowania wodoru w Bredzie w Holandii. Stacja jest częścią projektu Interreg „Region wodorowy 2.0”, koordynowanego przez H2 WaterstofNet.

Kompletna stacja wielopaliwowa została zrealizowana we współpracy z Berkman i Tigchelaar z MobilityHUB Breda. Oprócz tankowania wodoru zapewnia tradycyjne paliwa płynne i szybkie ładowanie z mocą do 175 kW.

Stacja dostarcza wodór zarówno pod ciśnieniem 700, jak i 350 bar. Samochody osobowe i inne lekkie pojazdy są tankowane pod ciśnieniem 700 barów, natomiast 350 bar jest używane głównie do pojazdów ciężarowych, takich jak autobusy i ciężarówki.

TotalEnergies w Niderlandach pracuje nad rozszerzeniem swojej sieci stacji paliw o nowe źródła energii, takie jak biometan, wodór, LNG i prąd. Innowacyjna wielopaliwowa stacja paliw w Bredzie przyczynia się do realizacji misji zrównoważonego rozwoju koncernu w Niderlandach.
TotalEnergies jest zaangażowany w rozwój wodoru, zwłaszcza w Niemczech, gdzie 24 stacje paliw TotalEnergies oferują paliwo w ramach wspólnego przedsięwzięcia H2 Mobility.
Polecamy
Ze świata
MOL ogranicza możliwości tankowania

MOL ogranicza możliwości tankowania »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-22 8,55 7,92 7,89 3,52
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Wrocław testuje autobus na wodór

Wrocław testuje autobus na wodór

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco