Rynek paliw na świecie

Do Holandii nadal trafiają statki z rosyjską ropą

e-petrol.pl
2022-05-04 / 09:32
 Do Holandii nadal trafiają statki z rosyjską ropą

Odmowa holenderskich pracowników portowych wyładowania statku Sunny Liger z rosyjską ropą była odosobnionym incydentem. Statki z rosyjską ropą nadal przypływają do portów ARA.

Z doniesień medialnych wynika, że tankowiec CB Caribic wpłynął do portu w Amsterdamie i nie było problemów z jego rozładunkiem. Wynika to z faktu, że związek pracowników portowych nie wezwał swoich członków do odmowy w pracy. Wcześniej pływającej pod banderą Wysp Marshalla jednostce Sunny Liger z rosyjską ropą odmówiono rozładunku w jednym ze szwedzkich portów. Następnie tankowiec dotarł do holenderskiego wybrzeża, ale pracownicy portów w Rotterdamie i Amsterdamie również zapowiedzieli, że nie będą brali udziału w jego rozładunku. Asmae Hadjari, rzecznik holenderskiego związku pracowników portowych, powiedział, że była to jednorazowa akcja solidarności z pracownikami portowymi w Szwecji.

Jeśli chodzi o inne statki, nadal rozładowują ropę, bowiem odmowy - z prawnego punktu widzenia - są trudne. Tankowce z rosyjską ropą wciąż zawijają do holenderskich portów i jeśli nie zostaną objęte sankcjami, to praktycznie nie ma instrumentów, aby odmówić im rozładunku.
Słowa kluczowe: dostawy ropy z Rosji
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu