Rynek paliw na świecie

Rekordowe wyniki Shella

e-petrol.pl
2022-05-06 / 09:12
Rekordowe wyniki Shella

Shell opublikował w czwartek rekordowe wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku. Zysk wyniósł 9,13 mld USD i był najwyższy od 14 lat. To efekt wzrostu cen ropy i gazu - informuje agencja Reutera.

Koncern skorzystał z wyższych cen ropy i gazu. Uzyskał też znakomite wyniki w segmencie rafinacji i dobre wyniki działu handlowego. Zysk Shella był rekordowy nawet pomimo konieczności dokonania odpisu o wartości 3,9 mld USD w związku z wycofaniem się z działalności w Rosji. W analogicznym okresie ubiegłego roku zysk sięgał 3,23 mld USD. Rzeczywisty rezultat przewyższył oczekiwania analityków, którzy spodziewali się, że wyniesie 8,67 mld USD.

Shell jest jednym ostatnich koncernów naftowych publikujących wyniki kwartalne. Podobnie bardzo dobry okres mają za sobą TotalEnergies czy BP.

Jeśli chodzi o współpracę Shella z Rosją, to do końca tego roku Shell wstrzyma wszystkie długoterminowe zakupy rosyjskiej ropy naftowej, z wyjątkiem dwóch kontraktów z „małym, niezależnym rosyjskim producentem”, którego nie wymienił. Jego kontrakty na import produktów rafinacji ropy naftowej z Rosji również się wygasną, ale zamierza utrzymać kontrakty długoterminowe na zakup rosyjskiego LNG.
Słowa kluczowe: Shell, wyniki finansowe
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu