Rynek paliw na świecie

Indie chcą kupować rosyjską ropę po obniżonej cenie

e-petrol.pl
2022-05-06 / 09:45
Indie chcą kupować rosyjską ropę po obniżonej cenie

Indie dążą do zwiększenia rabatu na rosyjską ropę, aby kupić ją za mniej niż 70 USD za baryłkę, poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na swoje źródła. Przedstawiciele obu krajów mieli prowadzić rozmowy w tej sprawie na wysokim szczeblu.

Strona indyjska zauważyła, że obniżka cen zrekompensowałaby dodatkowe koszty związane z zakupem ropy z Rosji na tle zaostrzenia się sytuacji geopolitycznej i wzrostu presji sankcyjnej. Agencja Bloomberg, przypomniała, że Indie są jednym z nielicznych krajów, które nadal kupowały rosyjską ropę, po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Pod koniec kwietnia Rosja zaproponowała Indiom nowy system płatności, zgodnie z którym Indie mogłyby płacić za rosyjską ropę w dolarach i euro, a za inne towary w rublach lub rupiach. Według Bloomberga przedstawiciele Rosyjskiego Banku Centralnego i Sbierbanku omówili te propozycje ze swoimi indyjskimi odpowiednikami i przedstawicielami indyjskiego Ministerstwa Finansów, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.
Słowa kluczowe: dostawy ropy, Indie, Rosja
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu