Rynek paliw na świecie

Dostawy Arab Light do Azji i Europy będą tańsze

e-petrol.pl
2022-05-09 / 09:11
Dostawy Arab Light do Azji i Europy będą tańsze

Arabia Saudyjska obniżyła cenę swojej ropy Arab Light w Azji i Europie w czerwcu, zgodnie z dokumentem cenowym opublikowanym w niedzielę przez Saudi Aramco.

Cena benchmarku Arab Light sprzedawanego w Stanach Zjednoczonych w czerwcu nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim miesiącem i wyniosła 5,65 USD za baryłkę powyżej Argus Sour Crude Index (ASCI).

Arab Light sprzedawany w czerwcu na Dalekim Wschodzie został wyceniony o 4,40 USD za baryłkę powyżej średniej benchmarków Omanu i Dubaju, w porównaniu z różnicą cenową wynoszącą +9,35 USD w maju.

Dla nabywców w północno-zachodniej Europie różnica cen Arab Light w stosunku do ICE Brent w czerwcu wyniesie +2,10 USD za baryłkę w porównaniu do +4,60 USD w maju.

Czołowy światowy eksporter ropy podniósł w maju ceny ropy we wszystkich regionach, przy czym ceny w Azji osiągnęły rekordowy poziom, ponieważ obawy przed zakłóceniami w dostawach rosyjskiej ropy i gazu spowodowały niepokój na międzynarodowych rynkach energetycznych.
Polecamy
Ze świata
Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę

Ropa na giełdzie w Londynie w cenie poniżej 100 USD za baryłkę »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-07-06 8,33 7,74 7,74 3,45
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

Exxon dostarczył paliwo SAF na Singapur-Changi

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu

USA zaostrzają sankcje wobec Iranu