Rynek paliw na świecie

Rosnieft i Gazprom Nieft zwiększają rezerwacje tankowców

e-petrol.pl
2022-05-20 / 09:26
Rosnieft i Gazprom Nieft zwiększają rezerwacje tankowców

W ciągu ostatnich kilku tygodni Rosnieft i Gazprom Nieft rezerwowały więcej tankowców należących do Sovcomflotu, aby dostarczać rosyjską ropę nabywcom w Azji, podała agencja Bloomberg, powołując się na źródła i dane śledzenia.

Według danych Rosnieft coraz częściej wysyła ropę Urals na statkach Sovcomflot do takich miejsc, jak zachodnie wybrzeże Indii, gdzie znajdują się prywatna rafineria ropy naftowej Nayara Energy i holding przemysłowy Reliance Industries Limited. Według źródeł agencji, część ładunków dostarczanych przez Rosnieft do Indii była wcześniej przeznaczona dla innych odbiorców, ale po wprowadzeniu antyrosyjskich sankcji została przekierowana do Azji.

Z kolei Gazprom Neft zarezerwował w maju kilka tankowców Sovcomflot do transportu ropy ESPO (Eastern Siberia Pacific Ocean). Według agencji Bloomberg, obecnie dziewięć tankowców Sovcomflot już dostarczyło lub jest w trakcie dostarczania ropy do Indii, podczas gdy w zeszłym roku takich przykładów nie było. Ponadto co najmniej jeden tankowiec zmierza do Chin.

Grupa Sovcomflot jest jednym ze światowych liderów w transporcie morskim surowców energetycznych (LNG, ropa i pochodne). Firma jest zaangażowana w obsługę dużych projektów przemysłowych w Rosji i za granicą: Sachalin-1, Sachalin-2, Varandey, Prirazlomnoye, Novy Port, Yamal LNG, Arctic LNG 2, Tangguh (Indonezja).
Polecamy
Ze świata
MOL ogranicza możliwości tankowania

MOL ogranicza możliwości tankowania »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-06-22 8,55 7,92 7,89 3,52
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Wrocław testuje autobus na wodór

Wrocław testuje autobus na wodór

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco

PKN Orlen liczy na pozytywne efekty partnerstwa z Saudi Aramco