Rynek paliw na świecie

Poważne ostrzeżenia od prezesa Aramco

e-petrol.pl
2022-05-25 / 09:40
Poważne ostrzeżenia od prezesa Aramco

Świat stoi w obliczu poważnego kryzysu podaży ropy, ponieważ większość firm boi się inwestować w ten sektor, który jest pod presją zielonej energii - powiedział agencji Reuterowi szef Saudi Aramco Amin Nasser.

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos Nasser sugerował, że świat ma mniej niż 2 proc. wolnych mocy produkcyjnych. Poważnego zagrożenia dla globalnej podaży upatruje on w możliwości dynamicznego zwiększenia zapotrzebowania na paliwa lotnicze. Zdaniem Nassera możliwości zwiększenia produkcji przez Aramco na razie nie istnieją - taka jest jego odpowiedź na apele wielkich gospodarek Zachodu o przyrost produkcji.

Nasser krytycznie odniósł się do dialogu o przejściu z paliw kopalnych na energię, która nie powoduje emisji dwutlenku węgla. Sugeruje on, że proces transformacji energetycznej może być chaotyczny i destrukcyjny. Paradoksalnie wskutek postępów transformacji część mniej zamożnych krajów zmuszona będzie do większego wykorzystania węgla - a to dawałoby skutek odwrotny do zamierzeń.
Słowa kluczowe: Amin Nasser, Saudi Aramco
Polecamy
Z kraju
Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-03 7,92 7,19 7,45 3,31
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Orlen kończy II kwartał z zyskiem 3,7 mld zł

Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.

Freeport LNG wystartuje w październiku 2022 r.