Rynek paliw na świecie

OPEC+ zwiększy produkcję w lipcu

e-petrol.pl
2022-05-30 / 09:30
OPEC+ zwiększy produkcję w lipcu

Agencja Reutera podała, powołując się na swoje źródła w kartelu OPEC+, że organizacja zwiększy produkcję o 430 tys. baryłek dziennie w lipcu.

Kraje OPEC+ pozostają głuche na oczekiwania konsumentów z Ameryki Północnej, Europy i (częściowo) z Azji. Eksporterzy ropy konsekwentnie zwiększają produkcję o 430 tys. baryłek dziennie (wcześniej 400 tys. baryłek dziennie) i przez kilka miesięcy z rzędu, nawet z pewnym opóźnieniem w harmonogramie. Sami członkowie grupy przekonują, że rynek ropy jest zrównoważony, a ostatnie skoki cen nie są związane z czynnikami fundamentalnymi.

Według agencji Reutera w kwietniu OPEC+ wyprodukował 2,6 mln baryłek dziennie poniżej swojego celu, przy czym Rosja odpowiadała za połowę deficytu. Sama Federacja Rosyjska deklaruje, że zgodnie z oczekiwaniami rosyjskiego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego wydobycie ropy naftowej i kondensatu w tym kraju spadnie w tym roku o ponad 8 proc., do 480-500 mln ton.
Polecamy
Z kraju
Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-10 7,65 6,86 7,13 3,27
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil