Rynek paliw na świecie

Czy Niemcy ocalą auta spalinowe?

e-petrol.pl
2022-06-23 / 09:40
Czy Niemcy ocalą auta spalinowe?

W środę niemiecki tygodnik "Der Spiegel" napisał, że lider FDP Christian Lindner wypowiedział się jednoznacznie przeciwko planom Unii Europejskiej, aby od 2035 roku zablokować sprzedaż innych niż auta bezemisyjne.

Propozycję zakazu sprzedaży aut spalinowych poparł Parlament Europejski. Kolejnym etapem prac nad propozycją miałyby być negocjacje na szczeblu Rady UE, do których ma dojść na najbliższym szczycie rozpoczynającym się w czwartek, 23 czerwca.

Niemiecki dziennik przypomniał, że partia FDP od dawna była temu pomysłowi przeciwna, ale po raz pierwszy pełniący obowiązki ministra finansów Christian Lindner, otwarcie stwierdził, że liberałowie nie zgodzą się na europejską propozycję. W ocenie FDP auta z silnikami spalinowymi będą przez dłuższy czas sprzedawane na innych kontynentach, co postawi europejskich producentów w niekorzystnej sytuacji.

Gazeta napisała, że liberałów niepokoi wykluczenie nowych, na razie drogich technologii i rozwiązań, takich jak e-paliwa czy paliwa niskoemisyjne, które mogłyby ocalić los używania samochodów z silnikami spalinowymi. Możliwe, że właśnie wprowadzenie do propozycji nowych przepisów e-paliw mogłoby jednak pozostawić lukę dla tradycyjnych silników.
Polecamy
Z kraju
Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban »

Podaj adres e-mail, aby zapisać się do codziennego newslettera.
Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja Pb 98 Pb 95 ON LPG
2022-08-10 7,65 6,86 7,13 3,27
Średnie ogólnopolskie ceny detaliczne w [PLN/l]. Aktualizacja najpóźniej w każdą środę do godz. 14:00. Ceny aktualne na dzień przeprowadzonego notowania.

Najnowsze wiadomości

Polska importuje ropę gatunku Murban

Polska importuje ropę gatunku Murban

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil

Prezydent Nigerii odmawia zgody na sprzedaż aktywów Exxon Mobil